ثبت ورود

Login

نام كاربري
رمز عبور
ياداوري
بازيابي رمز عبور!
بازيابي نام كاربري!

ثبت

فيلدهاي ضروري *
نام
نام كاربري
رمز عبور
Verify password
ايميل
Verify email

مرامنامه گروه کاربران لینوکس بوشهر

مقدمه : آزادی و رایگان بودن به این معنا است که روح و ریشه‌ی گنو/ لینوکس در اهداف و فعالیت‌های لاگ گسترش دارد، رایگان بودن نباید به این معنا تلقی شود که تمام کارهای لاگ رایگان است، دوره‌ها و کلاس‌هایی که افرادی خارج از محیط لاگ برای آموزش به آن مراجعه می‌کنند از چنین قاعده ای مستثنی هستند. کلمه‌ی آزادی به معنای رایگان بودن نیست و در تمام مرام نامه نباید این دو مفهوم به یک معنا گرفته شوند.

 

1-آموزش:

1-1-تمام کارها و برنامه های آموزشی تحت مجوز گنو/ لینوکس می‌باشند، بدین معنا که محتوا و آموزش‌هایی که در این سیستم تولید می‌شود باید در خدمت جامعه‌ی آزاد قرار بگیرد.

1-2-گروه باید با توجه به پتانسیل های آموزشیِ خود به اعضا آموزش های مربوطه را ارائه دهد، شخص آموزش دهنده الزامی نیست که یکی از اعضا باشد، می توان از افراد و گروه های دیگر دعوت کرد که امر آموزش را انجام دهند.

2- ترویج :

2-1- یکی از اهداف اصلیِ چنین تشکّلی دعوت عموم برای ترویج فرهنگ گنو/لینوکس است. در این تشکل ما با آموزش و بیان کردنِ قدرت‌ها و پتانسیل های ذاتیِ این فلسفه، عموم را با چنین فرهنگی آشنا می‌کنیم و مقدمات ورود آن‌ها به این فرهنگ را آماده می‌کنیم.

2-2- باید سعی شود با کمک ابزار ها و پتانسیل های موجود به ترویج فرهنگ گنو/لینوکس کمک شود. امر ترویج قبل از آموزش است و به نوعی دعوت از کاربران و عموم برای آشنایی با این فرهنگ است.

 

3- دفاع و وکالت :

3-1- همکاری و ایجاد پل ارتباطی با دیگر لاگ ها یکی از برنامه های لاگ است. جهت گسترشِ هر چه بیشتر فرهنگ گنو/لینوکس از طریق به اتحاد رسیدن و همکاری با دیگر تشکل‌ها، همکاری‌های لازم صورت می‌گیرد.

3-2- آزادی و نبود اجبار در تمام کارها باید وجود داشته باشد. یکی از زیر شاخه های چنین بخشی، نبودِ هیچ گونه فشار و اجبار برای فعالیت اعضا است.

3-3- تا جایی که امکان دارد سیستم‌ها، برنامه‌ها و بخش‌هایی که در لاگ هستند باید تحت مجوز گنو/لینوکس باشند، البته در برخی موارد که جایگزینی نیست می توان استثنا قائل شد!

4- پشتیبانی:

4-1- یکی از اهداف این تشکل حمایت و پشتیانی از کار ها و برنامه‌هایی است که در راستایِ توسعه ی گنو/لینوکس هستند. این لاگ با مهم‌ترین پشتوانه‌ی خود یعنی اعضا، به حمایت و همکاری با فعالیت ها و مراسم ‌هایی که در این راستا انجام می‌شود، می‌پردازد!

شما اینجا هستید: Home مستندات مرامنامه گروه کاربران لینوکس بوشهر